نرم افزار.سخت افزار.شبکه
فناوری اطلاعات
مدیران سایت
پیوند ها
مطالب اخیر
موضوعات مطالب
منوی کاربری

تبلیغات

آخرین ارسال های تالار گفتمان


هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .


 استفاده روز افزون کاربران از برنامه‌های کاربردی تحت وب، پتانسیل پرخطرِ بسیاری را از شبکه اینترنت به سمت کاربران آن سوق می‌دهد. 
علاوه بر این بروز خطاهای انسانی و توسعه برنامه‌های مبتنی بر وب توسط برنامه نویسانی که آشنایی کافی با مسائل امنیتی ندارند، سرآغاز بروز تهدیدات امنیتی خواهد شد. 

وقوع حملات علاوه بر بی اعتمادی کاربران نسبت به این گونه برنامه‌ها و توسعه دهندگانشان، موجب کاهش امنیت عمومی در محیط وب گشته، فضای کسب و کار را به طورکلی نسبت به وب بی اعتماد و هراسان می‌کند. 

حفظ امنیت این برنامه‌ها سخت اما بسیار ضروری است. از این رو شناخت این حملات برای توسعه دهندگان برنامه‌های وب بسیار حیاتی است. در سناریوی حملات تحت وب آنچه در ابتدا مهاجم برای نفوذ به برنامه به آن نیازمند است، شناخت چگونگی عملکرد برنامه مورد نظر و تشخیص نوع و هویت برنامه می‌باشد. 

در بیشتر این موارد، نفوذگران به کمک ضعف‌های موجود، سعی در نفوذ، خرابکاری، سرقت و یا عملیاتی می‌کنند که مجاز به انجام آن نیستند. در این مقاله سعی شده است نقاط آسیب‌پذیر برنامه‌های کاربردی تحت وب و روش‌های مورد استفاده مهاجمان برای حمله بیان شود. 

دستیابی به این دانش و مطالعه دقیق این حملات کمک می‌کند تا طراحی و مدیریت برنامه‌های کاربردی موردِ استفاده به نحو مطلوب‌تری انجام پذیرفته و تا حد قابل قبولی آسیب‌پذیری‌های آن کاهش یابد. بنابراین با توجه به میزان خطرپذیری مورد قبول و سیاست‌های امنیتی تدوین شده، امنیت سیستم مورد نظر به سطح مناسبی خواهد رسید.

سرویس وب
سرویس وب یک تکنولوژی است که امکان ارتباط نرم‌افزارهای کاربردی را مستقل از نوع سیستم عامل و زبان برنامه‌نویسی با یکدیگر میسر می‌سازد.

نفوذ به اسرار هکرها


ادامه مطلب ...

موضوع : بدون موضوع / بدون موضوع
صفحات سایت :
1